سلام : جهت مشاوره در مورد محصولات و خدمات گروه صنعتی آریا اطلس سورین می توانید با واتساپ کارشناسان ما در ارتباط باشید تلفن ثابت : 02634717642/a>

مشاوره خرید و پشتیبانی
Close and go back to page
  • کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
  • تلفن : 02634717642

مولد اکسیژن ساز|قیمت اکسیژن ساز صنعتی

مولد اکسیژن ساز

مولد اکسیژن ساز: در تولید صنعتی مدرن، تقاضای گسترده ای برای اکسیژن با خلوص بالا در کاربردهای مختلف وجود دارد. تامین مقادیر مورد نیاز گاز اکسیژن را می توان با دسترسی به یک ژنراتور اختصاصی اکسیژن مقرون به صرفه کرد.

این مقاله نحوه عملکرد یک ژنراتور اکسیژن صنعتی را شرح می دهد و رایج ترین کاربردهای گاز تولید شده را تشریح می کند.

ژنراتور اکسیژن چیست؟

ژنراتور اکسیژن دستگاهی است که اکسیژن را از هوای فشرده با استفاده از فناوری جذب انتخابی ویژه ای به نام جذب نوسان فشار (PSA) جدا می کند. هوای فشرده مورد استفاده در فرآیند تولید اکسیژن دارای ترکیبی مشابه با هوای محیطی با 21 درصد اکسیژن و 78 درصد نیتروژن است. اکسیژن موجود در هوای فشرده از طریق غربال مولکولی زئولیت جریان می یابد که نیتروژن را در خود نگه می دارد و در نتیجه اکسیژن با خلوص بالا در خروجی های تولید گاز ایجاد می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه مولد اکسیژن ساز با ما تماس بگیرید.

 psa/مولد اکسیژن ساز

اصول عملیاتی برای یک ژنراتور اکسیژن PSA

فرآیند جذب نوسان فشار برای یک ژنراتور اکسیژن PSA اساساً با یک ژنراتور نیتروژن با یک تمایز عمده یکسان است. مواد جذب کننده داخل غربال مولکولی آن به جای کربن موجود در دستگاه PSA نیتروژن از زئولیت ساخته شده است.

در طی یک عملیات معمولی، هوای فشرده که از طریق ژنراتور اکسیژن هدایت می شود، به گازهای تشکیل دهنده آن جدا می شود. غربال مولکولی زئولیت به طور انتخابی نیتروژنی را که با آن ملاقات می کند جذب می کند در حالی که اجازه می دهد گاز اکسیژن با خلوص بالا به سمت خروجی گاز محصول جریان یابد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد زئولیت که آن را برای یک ژنراتور اکسیژن ایده آل می کند، توانایی آن در آزادسازی گاز نیتروژن باقی مانده پس از کاهش فشار در ژنراتور است. این امر بازسازی محیط را برای چرخه بیشتر تولید اکسیژن بسیار آسان می کند.

علاوه بر نوع PSA ما، GENERON همچنین یک ژنراتور اکسیژن VPSA تولید می کند که رگ های زئولیت را با استفاده از یک دمنده فشار کم تامین می کند و آنها را با خلاء بازسازی می کند.


مولد اکسیژن در مقابل اکسیژن ساز

این اصطلاحات مولد اکسیژن و متمرکز کننده اکسیژن اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند و اساساً به معنای یکسان هستند. به طور کلی، یک متمرکز کننده اکسیژن اصطلاحی است که برای تعریف دستگاه تولید اکسیژن در مقیاس کوچکتر (تغلیظ کننده های خانگی قابل حمل) استفاده می شود، در حالی که ژنراتور اکسیژن اصطلاحی است که معمولاً برای توصیف تجهیزاتی استفاده می شود که مقادیر زیادی از اکسیژن مورد استفاده در تولید صنعتی را پردازش می کند.
اجزای سازنده اکسیژن

اجزای معمولی یک دستگاه اکسیژن ساز به شرح زیر است:

یک واحد فشرده سازی هوا
فیلترهای ذرات و ادغام
هوا خشک کن های ابزاری
دو سیلندر/برج پر از گلوله های زئولیت جذبی
یک مخزن تثبیت کننده فشار
شیرهای ورودی و خروجی
لوله گردش گاز

 psa/مولد اکسیژن ساز

اگرچه سه جزء اول ذکر شده از نظر فنی بخشی از خود ژنراتور اکسیژن هستند، اما برای عملکرد آن بسیار مهم هستند که هوای فشرده و تمیز و خشک را برای واحد PSA برای جداسازی و غلظت اکسیژن فراهم می کند.


کاربردهای مولد اکسیژن

ژنراتورهای اکسیژن در حال حاضر در طیف وسیعی از کاربردهای تجاری و صنعتی استفاده می شوند. این دستگاه ها نقش مهمی در تامین مقادیر مفید گاز اکسیژن مورد نیاز برای هدایت فرآیندهای مختلف دارند.

کاربردهای معمولی برای ژنراتورهای اکسیژن PSA عبارتند از:

تصفیه خانه های فاضلاب و فاضلاب
تولید شیشه
صنایع غذایی/آشامیدنی
کاغذ سازی
متالورژی
فرآیندهای اکسیداسیون شیمیایی
پرورش ماهی تجاری
معدن
فرآیندهای گازسازی

ژنراتور اکسیژن چگونه کار می کند؟

یک ژنراتور اکسیژن با استفاده از فناوری PSA از توانایی مواد زئولیت جاذب برای جداسازی جریانی از هوای فشرده به گازهای تشکیل دهنده خود استفاده می کند. فرآیند جذب نوسان فشار برای تولید اکسیژن با خلوص بالا یک چرخه دو مرحله‌ای است که شامل فعالیت‌های جذب و دفع همزمان در برج‌های دو نسل است.
جذب

مرحله جذب تولید اکسیژن از یک برج جاذب مملو از گلوله‌های زئولیت مولکولی استفاده می‌کند که به طور انتخابی نیتروژن را حفظ می‌کند و در عین حال اجازه می‌دهد اکسیژن به عنوان گاز محصول تحت فشار به مخزن جمع‌آوری منتقل شود.

این فرآیند جذب انتخابی تا زمانی ادامه خواهد داشت که برج جذب به حداکثر نقطه اشباع خود برسد که در آن غربال زئولیت دیگر نتواند گاز نیتروژن بیشتری جذب کند.
دفع

این مرحله دوم در فرآیند تولید اکسیژن PSA اساساً معکوس کردن فرآیند جذب است. پس از رسیدن به نقطه اشباع برج در فاز جذب، عملکرد آن تغییر می کند. بازسازی مواد زئولیت با کاهش سریع فشار سیلندر برای آزاد کردن گاز نیتروژن جذب شده در اتمسفر است.

کل فرآیند PSA با یک واحد نظارتی مرکزی که سطوح اشباع گاز اکسیژن و نیتروژن را در هر دو برج جذب و دفع، تشخیص می‌دهد، خودکار می‌شود. سوئیچ فاز با باز کردن یا بستن شیرهای فرآیند مناسب و افزایش یا کاهش فشار درون سیلندرهای بسته بندی شده با زئولیت انجام می شود.
در آریا اطلس سورین، هدف ما کمک به شما برای دستیابی به حداکثر بهره وری صنعتی و در عین حال مقرون به صرفه است. در میان محصولات و خدمات ما، ژنراتورهای اکسیژن پیشرفته هستند که برای طیف متنوعی از مصارف تجاری و صنعتی مناسب هستند.

 

شرکت بازرگانی و خدماتی و صنعتی آریا اطلس سورین با مدیریت محمد امیدی و بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه خدمات، تعمیرات و نگهداری کمپرسورهای هوای فشرده به منظور ارائه مطلوب خدمات کمپرسور و تجهیزات جانبی آن با برند های مطرح دنیا و تهیه قطعات یدکی با کیفیت پا به عرصه فعالیت در صنعت کشور گذاشته است...

جزییات تماس

آدرس : کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
تلفن : 02634717642   ایمیل : info@atlassorin.com