سلام : جهت مشاوره در مورد محصولات و خدمات گروه صنعتی آریا اطلس سورین می توانید با واتساپ کارشناسان ما در ارتباط باشید تلفن ثابت : 02634717642/a>

مشاوره خرید و پشتیبانی
Close and go back to page
  • کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
  • تلفن : 02634717642

اکسیژن ساز برای ICU|اکسیژن ساز مراقبت های ویژه

اکسیژن ساز برای ICU

اکسیژن ساز برای ICU یکی از تجهیزات مهم پزشکی است که معمولا در مکان های درمانی و حتی در خانه استفاده می گردد. دستگاه اکسیژن ساز در قسمت های مختلف بیمارستان مخصوصا در قسمت مراقبت های ویژه یعنی ICU ضروری می باشد. زیرا شرایط بیماران در این قسمت خیلی بحرانی است و اغلب آن ها به دریافت اکسیژن کمکی نیاز دارند. دستگاه اکسیژن ساز علاوه بر قسمت مراقبت های ویژه در اتاق عمل موقع بیهوشی و برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند، هم استفاده می گردد.

برای آشنایی و ثبت سفارس اکسیژن ساز برای ICU و خدمات شرکت اطلس سورین آریا(به مدیریت مهندس محمد امیدی) می توانید عضو پرتال مشتریان ما شوید و یا با ما تماس بگیرید.

عضویت در پرتال کاربران

Oxygenator for ICU/اکسیژن ساز برای ICU

نحوه عملکرد اکسیژن ساز ICU


اکسیژن ساز برای ICU هوای محیط را متمرکز می کند و با عبور دادن هوا از فیلترهای مخصوص، اکسیژن غنی شده می سازد. بعد از آن دستگاه از طریق تیوب، این اکسیژن را به واسطه ماسک یا نازال کانولا به صورت ثابت یا پالسی به بیماران انتقال می دهد.

انواع مختلف اکسیژن ساز


در کل دو نوع اکسیژن ساز موجود می باشد که عبارت اند از: ثابت و قابل حمل. برای بیمارانی که نیاز مند اکسیژن درمانی هستند از نوع نوع قابل حمل بیشتر استفاده می گردد. این بیماران همیشه باید این دستگاه را با خود داشته باشند.
اجزای دستگاه اکسیژن ساز (icu) شامل موارد زیر می باشد:
1-جریان سنج که به آن فلومتر نیز گفته می شود
2-شلینگ اکسیژن
3- فیلتری به عنوان تصفیه کننده
4-مخازن
5-مرطوب کننده
6-لوله ، تیوب که برای رساندن اکسیژن به راه هوایی بیمار

Oxygenator for ICU/اکسیژن ساز برای ICU
مزایای دستگاه های اکسیژن ساز (icu)


در مقایسه با کپسول های اکسیژن که هزینه شارژشان گران قیمت می باشد و نیز فرایند و مراحل دشواری هم در پی دارد، استفاده از دستگاه اکسیزن ساز هم هزینه های اولیه اش کمتر است و هم دارای مخارج تمدید یا بازنشانی دوره ای نیست و زمانی که قسمت های حیاتی آن مانند زئولیت ( بخشی که پس از مکش هوا اکسیژن را از خود عبور داده و نیتروژن را باز می گرداند) یا رگلاتور ( که تنظیم کننده فشار است ) آسیب ببیند، هزینه سنگینی روی دست صاحبان نمی گذارند.
از طرف دیگر اکسیژن مورد نظر به دنبال شروع کار دستگاه تولید می گردد، سپس شما فقط با کمی فشار آوردن بر روی خاموش و روشن دستگاه، اکسیژن را تولید می کنید. با در نظر گرفتن این توضیحات می توان بیان داشت که وجود برق برای هوا رسانی به بیمار یا هر استفاده کننده دیگری به کار می رود.
دستگاه اکسیژن ساز (icu) غالبا دارای قسمت های فرعی از جمله فیلترها، مرطوب کننده، سوند نازال و غیره می باشند. نیز برای اینکه سطح واقعی اکسیژن خون بیمار را بررسی کنید، می توانید از یک دستگاه پالس اکسیمتر استفاده نمایید.

Oxygenator for ICU/اکسیژن ساز برای ICU

اکسیژن تکمیلی برای بزرگسالان بستری در بخش مراقبت های ویژه


بزرگسالانی که در ICU بستری می شوند به شدت بیمار هستند و در معرض خطر بالای مرگ قرار دارند. مکمل اکسیژن یا درمان، به اکثر بزرگسالان بستری در ICU داده می شود و بسیاری از آنها به صورت مکانیکی تهویه می شوند. بیماری شدید می تواند منجر به کمبود اکسیژن در خون شود که به عنوان هیپوکسمی شناخته می شود، که بیماران را در معرض خطر سطوح پایین اکسیژن بافتی (هیپوکسی) و نارسایی اندام قرار می دهد. استفاده از آرام بخش ها و داروهای مسکن قوی نیز می تواند باعث کاهش تنفس و در نتیجه سطح اکسیژن شود.

عمل تجويز اكسيژن مكمل آزادانه بوده است، كه احتمالاً منجر به اكسيژن بيش از حد، معروف به هيپراکسي، شده است. علیرغم فقدان شواهد قوی در مورد اثربخشی، تجویز اکسیژن مکمل به طور گسترده در دستورالعمل های بالینی بین المللی توصیه شده است. با این حال، یک دستورالعمل جدید در مورد سطوح بالای اکسیژن توصیه می کند، زیرا برخی، اما نه همه، مطالعات بالینی ارتباط بین هیپراکسمی و افزایش خطر مرگ را نشان داده اند. فواید بالقوه اکسیژن مکمل باید در مقابل اثرات مضر بالقوه هیپراکسمی سنجیده شود.

شرکت بازرگانی و خدماتی و صنعتی آریا اطلس سورین با مدیریت محمد امیدی و بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه خدمات، تعمیرات و نگهداری کمپرسورهای هوای فشرده به منظور ارائه مطلوب خدمات کمپرسور و تجهیزات جانبی آن با برند های مطرح دنیا و تهیه قطعات یدکی با کیفیت پا به عرصه فعالیت در صنعت کشور گذاشته است...

جزییات تماس

آدرس : کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
تلفن : 02634717642   ایمیل : info@atlassorin.com