سلام : جهت مشاوره در مورد محصولات و خدمات گروه صنعتی آریا اطلس سورین می توانید با واتساپ کارشناسان ما در ارتباط باشید تلفن ثابت : 02634717642/a>

مشاوره خرید و پشتیبانی
Close and go back to page
  • کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
  • تلفن : 02634717642

فیلتر سپراتور

فیلتر سپراتور (Filter separator) یا جداکننده هوا و روغن به منظور جداسازی روغن پس از فشرده سازی هوا توسط کمپرسور اسکرو روغنی (oil injected) استفاده می شود.
مشخصات فنی فیلتر سپراتور کمپرسور
عمل جداسازی و فیلتراسیون در فیلتر سپراتور با توجه به اندازه و ابعاد ذرات موجود در هوای فشرده می تواند از نوع فیزیکی یا شیمیایی باشد. ذرات روغن موجودی که ابعاد آن ها بزرگتر است توسط کاغذ هایی از نوع میکرو فایبرگلاس فیلتر می شوند که ساختار فایبرگلاس از الیاف مصنوعی شیشه با رزین می باشد که به صورت لایه ای قرار می گیرند، هر چه فشردگی لایه ها بیشتر باشد راندمان و بازده فیلتر سپراتور کمپرسور بالاتر است.


انواع فیلتر سپراتور کمپرسور هوا
فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو (Filter separator) بر اساس نوع قرارگیری و ظاهر در دسته بندی های مختلفی ساخته و تقسیم بندی می شوند:
•    فیلتر سپراتور کارتریجی (اکسترنال)
فیلتر سپراتور کارتریجی یا اکسترنال می باشد که از مزیت های آن می توان به طراحی جدید و تعویض سریعتر و راحتتر اشاره کرد. افت فشاری که توسط فیلتر سپراتور های کارتریجی ایجاد می شود، تقریبا 0.25 بار و حداکثر دبی عبوری از آن در فشار کاری ثابت 7 بار، 1 الی 6 متر مکعب بر دقیقه می باشد.
 

 


•    فیلتر سپراتور تانکی (مخزنی)
فیلتر سپراتور تانکی درون مخزن و محفظه سپراتور قرار می گیرد و جهت جریان در این فیلتر ها از خارج به داخل است. در اثر ورود هوای فشرده شده توسط کمپرسور به داخل مخزن و بر اثر ایجاد جریان گریز از مرکز (گردابی) مقدار زیادی از روغن از هوای فشرده جدا شده و در انتهای مخزن جمع می گردد و الباقی ذرات روغن در اثر عبور از المنت های فایبرگلاس بر روی سطح فیلتر جذب می شوند.
 


پارامتر ها و نکات مهم در انتخاب فیلتر سپراتور (فیلتر روغن گیر) کمپرسور
از جمله پارامتر های مهم در انتخاب فیلتر سپراتور مناسب برای کمپرسور اسکرو باید به فشار محیط، ابعاد فیلتر از جمله ارتفاع فیلتر، قطر فیلتر، سایز دهنه فیلتر، فلنج فیلتر و همچنین میزان روغن عبوری از فیلتر سپراتور توجه کرد. فیلتر سپراتور های ساخته شده توسط شرکت های مختلف در فشار کاری 7، 10، 14 و 21 بار طراحی و ساخته می شوند که اصولا حداقل فشار کاری را 7 بار و حداکثر فشار را 14 بار در نظر می گیرند.
عدم تعویض به موقع فیلتر سپراتور موجب اختلال در عملکرد ایرند (هواساز) کمپرسور می گردد.
زمان تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور اسکرو هوا
•    وجود مایع شیری رنگ به هنگام تخلیه آب موجود در مخزن کمپرسور
•    به هنگام سرویس دوره ای تعمیر و نگهداری کمپرسور و با توجه به چک لیست ها ( تقریبا هر 1500 ساعت)
•    افزایش دمای بیش از حد و غیر معمول کمپرسور
•    وجود ذرات روغن در هوای فشرده شده خروجی از کمپرسور اسکرو


شرکت بازرگانی و خدماتی و صنعتی آریا اطلس سورین با مدیریت محمد امیدی و بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه خدمات، تعمیرات و نگهداری کمپرسورهای هوای فشرده به منظور ارائه مطلوب خدمات کمپرسور و تجهیزات جانبی آن با برند های مطرح دنیا و تهیه قطعات یدکی با کیفیت پا به عرصه فعالیت در صنعت کشور گذاشته است...

جزییات تماس

آدرس : کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
تلفن : 02634717642   ایمیل : info@atlassorin.com