سلام : جهت مشاوره در مورد محصولات و خدمات گروه صنعتی آریا اطلس سورین می توانید با واتساپ کارشناسان ما در ارتباط باشید تلفن ثابت : 02634717642/a>

مشاوره خرید و پشتیبانی
Close and go back to page
  • کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
  • تلفن : 02634717642

فیلترهای هوا|برای استفاده در کمپرسورهای هوا

فیلترها هوا


همانطور که میدانید کمپرسورهای لوازم جانبی ای مانند روغن و درایر دارند که در کنار دیگر قطعات و لوازم جانبی ها، هرکدام اهمیت خاصی دارند. یکی از قطعاتی که باعث سلامت و طول عمر بیشتر کمپرسور می شود، فیلترهوای کمپرسور یا رطوبت گیر کمپرسور است. وظیفه فیلتر هوا جداکردن گرد و غبار و روغن از هواست. به معنای ساده فیلتر هوا، هوای داخل کمپرسور را تمیز و سپس از خود عبور می دهد.
 تعویض دیر به دیر فیلتر هوا می تواند باعث کاهش کارایی کمپرسور و معیوب شدنش در زمان کوتاهی شود. ضایعات مختلف می توانند وارد کمپرسور شوند و باعث خرابی پیستوله، میخکوب، منگنه کوب، بکس بادی و … شوند.

ضایعات معمولا از چهار طریق وارد کمپرسور می شوند
ذرات معلق در هوا
رطوبت هوا
روغن کمپرسور
زنگ زدگی مخزن
فیلتر هوا کمپرسور چه ویژگی هایی دارد؟
کارکرد فیلتر هوا کمپرسور باد برای جلوگیری از ورود اشیا خارجی به داخل و جذب ذرات معلق ورودی است.
همچنین بعنوان یک رسیور باعث کم شدن صدای کمپرسور باد درحال کارمی شود
در محیط هایی که گرد و خاک و ذرات معلق در هوا بسیار است هر شش ماه یکبار باید بازدید و درصورت نیاز تعویض شود.

فیلتر هوای مناسب شما چیست؟
فیلترها مانند دیگر قطعات انواع متفاوتی دارند، در ابعاد مختلف، کارایی های مختلف، به عنوان مثال برای رنگ کاری از فیلتر هوای تک کاره که حاوی رگلاتور تنظیم فشار هوا، درجه نمایش مقدار فشار هوا و مخزن جمع آوری رطوبت است استفاده می شود. اما در آچارهای بادی از فیلترهای هوایی که دارای دو قسمت است استفاده می شود؛ یک قسمت فیلترینک هوا و یک قسمت تزریق روغن به هوای خروجی.

نکاتی  که باید درمورد فیلتر هوا بدانیم
با توجه به اینکه سیستم کمپرسورهااز اهمیت خاصی برخوردار است وهمواره در زمینه سرویس دستگاه ها تاکید بسیار شده است، فیلتر هوا کمپرسور اسکرو یکی از تجهیزات مصرفی و اصلی در یک کمپرسور می باشدکه جز قطعات سرویس دستگاه کمپرسور به شمار می رود.اکثر مردم کم و بیش با فیلتر های هوا اشنا هستند.
به طور مثال فیلتر هوای خودرو،فیلترهای هوای مربوط به سیستم های تهویه  فیلترهای هوای مربوط به انواع ماشین ها که البته با فیلتر های هوای مورد بحث ما متفاوت می باشند

فیلترهای هوا به دلیل قرار گرفتن در محل ورودی هوای مکش شده توسط ایر اند،حایز اهمیت می باشند و به دلیل حساسیت ساختار ایر اند و فاصله کمی که با پیچ ها نسبت به هم دارند،این موضوع از درجه اهمیت بالایی برخوردار است چرا که ذره های نا نامناسب وارد شونده داخل اسکرو،بر روی پیچ ها تاثیر منفی گذاشته و باعث مشکلات زیادی از جمله خرابی سطح و صیقلی پیچ ها،به هم خوردن تلرانس پیچ ها شده و در نتیجه خرابی ایر اند و در مواقعی هم پایین آوردن راندمان اصلی کمپرسور را در بر خواهد داشت.علاوه بر موارد گفته شده بر روی قطعات زیر نیز تاثیر میگذارد
فیلتر روغن
فیلتر سپراتورر
روغن
بیرینگ و قسمت های متحرک
انتخاب فیلتر هوا کمپرسور اسکرو
همیشه در انتخاب فیلتر هوا کمپرسور های اسکرو تاکید بسیار می شود.فیلتر های هوا از جنس کاغذ فیبر ساخته می شود که این نوع کاغذ از قدرت جذب بالایی برخوردار است و قادر است ذره های کمتر از یک میکرون را جذب کند.
انتخاب فیلتر هوا کمپرسور اسکرو مناسب باعث افزایش عمر کمپرسورهای اسکرو می شود لذا همیشه می بایست در انتخاب این مدل فیلترها دقت لازم به عمل آید و ترجیحا می بایست از برندهای معتبر و یا شرکتهای سازنده کمپرسورهای اسکرو که خود گارانتی دستگاه را به عهده دارند،تهیه نمود.
فیلتر هوا کمپرسور اسکرو در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شود که بسته به نوع استفاده و میزان کاهش هوای کمپرسورها متفاوت هستند.زمان سرویس فیلترهای هوا بسته به محیط و ساعت کاکرد فیلتر،می بایست در زمان های تعریف شده توسط شرکت سازنده تعویض شود.
فیلتر هوا کمپرسرو را در زمان های سرویس حتما می بایست  تعویض کرد و امکان احیاء فیلتر  از طریق هواگیری و شستشو وجود ندارد.
           

شرکت بازرگانی و خدماتی و صنعتی آریا اطلس سورین با مدیریت محمد امیدی و بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه خدمات، تعمیرات و نگهداری کمپرسورهای هوای فشرده به منظور ارائه مطلوب خدمات کمپرسور و تجهیزات جانبی آن با برند های مطرح دنیا و تهیه قطعات یدکی با کیفیت پا به عرصه فعالیت در صنعت کشور گذاشته است...

جزییات تماس

آدرس : کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
تلفن : 02634717642   ایمیل : info@atlassorin.com