سلام : جهت مشاوره در مورد محصولات و خدمات گروه صنعتی آریا اطلس سورین می توانید با واتساپ کارشناسان ما در ارتباط باشید تلفن ثابت : 02634717642/a>

مشاوره خرید و پشتیبانی
Close and go back to page
  • کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
  • تلفن : 02634717642

مینیموم پرشر ولو

مینیموم پرشر ولو

 مینیمم پرشر ولوها قطعاتی هستند که در بالای مخزن سپراتور کمپرسور اسکرو (رسیور روغن) نصب می گردد و وظیفه نگه داشتن فشار هوای داخل واحد هواساز در حداقل 4 بار را بر عهده دارند تا عملیات روانکاری هواساز به درستی صورت پذیرد.
این شیر درواقع هم شیر حداقل فشار سیستم و هم شیر نگهدارنده فشار سیستم است. به این جهت که در کمپرسور اسکرو اویل اینجکت پمپ روغن وجود نداشته و روانکاوی سیستم و تزریق روغن توسط فشار خود مخزن سپراتور انجام می شود.
در نتیجه نیاز است تا گارانتی شود که همواره سیستم یک حداقل فشاری موجود در داخل است. شیر حداقل فشار یا به اختصار MPV، توامان نقش یک شیر کنترل کننده و ایمنی را انجام داده و حداقل فشار را داخل سپراتور نگهداری می کند تا تضمین کند که عملکرد چرخش روغن در سیستم به درستی انجام می شود.
کیت مینیمم پرشر ولو کمپرسور اطلس کوپکو
شبر حداقل فشار minimum pressure valve  در کمپرسور اسکرو به منظور به گردش در آوردن روغن در زمان بی باری کمپرسور مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که کمپرسور در حالت unload  می باشد ، فشار هوای درون کمپرسور کاهش می یابد ، از این رو میزان گردش روغن درون کمپرسور اسکرو نیز کم می شود.
این امر سبب افزایش دمای روغن شده و از عمر قطعات و اجزای کمپرسور اسکرو می کاهد. نقش شیر حداقل فشار در زمان unload  این است که فشار کمپرسور را در قسمت سیکل بسته داخل کمپرسور در حدود ۲٫۵ بار نگه می دارد تا چرخش روغن به خوبی انجام شود. عملکرد شیر حداقل فشار به این صورت می باشد که زمانی که کمپرسور به حالت unload  می رود و فشار به ۴-۶ بار می رسد، این شیر خروجی هوا را می بندد تا فشار داخل کمپرسور از ۲٫۵ بار پایین تر نیاید. نکته مهم این است که به دلیل استفاده از این شیر در کمپرسور اسکرو، حداقل فشار تحویلی به مصرف کننده ۵ بار می باشد و برای دستیابی به فشار پایین تر از ۵ بار می بایست از فشار شکن استفاده شود
                                 
اویل استاپ ولو

از اويل استپ ولو (Oil Stop Valve Kit) در کمپرسورهای اسکرو اويل اينجک اطلس کوپکو جهت تزريق روغن به داخل هواساز  استفاده می گردد. اين شير وظايفی را برعهده دارد که بسيار مهم و حياتی می باشد.
 تزريق روغن به واحد هواساز و عدم خروج روغن از واحد هواساز در هنگام خاموش بودن کمپرسور نيز از وظايف اين شير می باشد.  سرويس کيت Oil Stop Valve Kit در هر 8000 ساعت ضروری استو درصورت عدم کارکرد مناسب اين شير آسيب های جدیبه  واحد هواساز وارد میشود که این آسیبها ناشی از کارکردن ایراند بدون روغن می باشدو سبب ساییده شدن روتورها خواهد شد.
لازم به ذکر است که این سیستم در همه کمپرسورها وجود ندارد.در واقع برخی از سازندگان کمپرسور برای صرفه جویی در هزینه از نصب این قطعه خودداری می کنند.
عموما مصرف کنندگان نیز به خاطر عدم اطلاع کافی از جزییات یک کمپرسور شاید متوجه این نقص نشوند
تاثیرات مخرب این امر در دراز مدت بر روی دستگاه آشکار خواهد شد
لذا در هنگام خرید دستگاه باید حتما به این نکته توجه نمود
                                                                          

چک ولو چیست؟
اگر بخواهیم چک ولوها را به سادگی تعریف کنیم
چک ولو تنها اجازه عبور جریان در یک جهت را می دهد و به صورت اتوماتیک در زمانهایی که مایع در لوله در جهت عکس حرکت می کند از بازگشت جریان جلوگیری می کند.(جریان معکوس)
چک ولوها در طبقه بندی شیرهای self-automated قرار می گیرند و برای قطع و وصل شدن نیاز به نیروی کمکی ندارند.
بر خلاف شیرهای دیگر این مدل شیرها حتی اگر هوا ، برق ، یا سایر تجهیزات انسانی از چرخه کار خارج شوند به کارشان ادامه می دهند؟             
              چک ولو یا شیر برگشتی چیست
چک ولو یا شیر برگشتی چیست؟ چه کاربردی در صنایع دارد؟ و چگونه عمل می کند؟
چک ولوها احتمالا اولین شیری است، که درست شناخته نشده است. اگر شما نام این شیر را پیش اکثر کارکنان کارخانه ها ببرید، اکثراً جواب میدهند که این شیر کار نمیکند! بنابراین پرسنل ممکن است لوله کشی تجهیزات را به منظور خارج کردن چک ولو مجددا انجام دهند.
به عبارت دیگر این ولوها یکی از غیرمحبوب ترین شیرها در صنعت امروز است. این عدم محبوبیت به دلیل عدم شناخت درست این شیر است.
در این مقاله به بررسی:
•    اصول اولیه چک ولوها
•    چگونگی کار کردن آنها
•    انواع آنها
•    چگونگی انتخاب و نصب
•    چگونگی حل مشکلات آنها و در نهایت اینکه همیشه آنها علت مشکل نیستند؛ میپردازیم.

ترموستاتیک ولو یا شیر کنترل
شیرهای دمائی یا ترموستاتیک ولو یک نمونه از شیرهای خودکار یا کنترل ولو هستند که با کمک اکچوئیتور دمائی خود قادر به کنترل فلو و در نتیجه دمای مورد نظر میباشند .
در حقیقت در این ولوها از یک اکچوئیتور ترموستاتیک استفاده شده و با گرم شدن و بیشتر شدن دمای پروسه در محل سنسور این اکچوئیتور و افزار فشار مایع درون آن به قسمت متحرک شیر برای بسته شدن مسیر فرمان داده میشود .

                                         

شرکت بازرگانی و خدماتی و صنعتی آریا اطلس سورین با مدیریت محمد امیدی و بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه خدمات، تعمیرات و نگهداری کمپرسورهای هوای فشرده به منظور ارائه مطلوب خدمات کمپرسور و تجهیزات جانبی آن با برند های مطرح دنیا و تهیه قطعات یدکی با کیفیت پا به عرصه فعالیت در صنعت کشور گذاشته است...

جزییات تماس

آدرس : کرج، کمالشهر ، خیابان شهید بهشتی، بین ظفر 14 و 14/1 جنب اتوگالری آرین
تلفن : 02634717642   ایمیل : info@atlassorin.com